طراحی سایت

طراحی سایت
معرفی خصوصیات و ویژگی ها :
اجراي هر پروژه توسط گروه هم ایده، شامل بخشهاي مختلفي است که بصورت مجزا از هم قابل اجرا مي باشد و شامل موارد زیر است :

طراحی رابط کاربری :
طراحی وب سایت های گروه هم ایده به گونه ای خواهد بود که در عین زیبایی و جذابیت، کاربر پسند باشد. به نحوی که کاربر به راحتی بتواند از امکانات بخش های مختلف سایت استفاده نماید. طراحی وب سایت توسط گروه هم ایده با رویکرد طراحی مسطح ( flat design ) انجام خواهد شد.
وب سایت هایی که توسط گروه هم ایده طراحی می گردند به گونه ای خواهند بود تا حداکثر قابلیت های Responsive Design ( طراحی واکنش گرا ) را دارا باشند. به نحوی که در اکثر دیواس های موجود اعم از موبایل، تبلت و ... ، وب سایت به صورت صحیح نمایش داده شود. طراحی صفحات به نحوی خواهد بود تا در تمامی مرورگرهای موجود نمایشی یکسان داشته باشد. طراحی يک وب سایت شامل چهار مرحله زير مي باشد :

• طراحی گرافيکي بر اساس سليقه کارفرما و نوع فعاليت سامانه با رعايت اصول چشم نوازي و کاربرپسندي
• تبديل و اجراي گرافيک اجرا شده به صفحات وب با قابليت مشاهده يکسان در مرورگرهاي بروز
• پياده سازي و بومي سازي صفحات وب اجرا شده بر روي سامانه مديريت محتواي Hamidea
• توسعه و مدرن سازي ديزاين اجرا شده با استفاده از JavaScript ، HTML5 و تکنيکهاي CSS3
• پیاده سازی استانداردهای اولیه بهینه سازی وب سایت شامل کلمات کلیدی، توضیحات هر صفحه و ...

سامانه مدیریت محتوای Hamidea ( نسخه 3. 1. 2 )
سامانه مدیریت محتوای Hamidea مجموعه اي از امکانات نرم افزاري مي باشد که در پس زمينه يک وب سایت، قابليت توليد، ويرايش و توسعه محتوا و همينطور مديريت فرايندهايي مانند ارتباط با کاربران، مديريت کاربران و يا کسب و کار مجازي را فراهم مي آورد.
اين سامانه با استفاده از زبان برنامه نویسی ASP.NET و همچنين پايگاه داده اصلي SQL Server طراحی و پياده سازي شده است.

پیاده سازی فنی :
با توجه به اینکه برنامه در سطح وسیعی قابل تغییر توسط کاربر می باشد، جهت پیاده سازی امکانات درخواستی و همچنین جلوگیری از پدیده افزونگی در دیتابیس و بهینه سازی فرایندها از دیتامدل Hierarchial Model استفاده خواهد شد.
به این دلیل که نرم افزار تهیه شده در اکثر سرورها قابل استفاده باشد و در صورت نیاز در آینده انتقال هاست به سرورهای دیگر بدون مشکل انجام گیرد و همچنین امکان پشتیبانی از تمامی قابلیت های نرم افزار وجود داشته باشد، پلت فرم مورد استفاده net framework 4.5. می باشد. پایگاه داده مورد استفاده نیز SQL Server می باشد که در زمینه نگهداری حجم زیادی از داده بسیار قدرتمند بوده و همچنین نیازی به افراد متخصص جهت نگهداری ویژه ندارد .